Wie op zoek is naar een bouwaannemer die blindelings uitvoert, is bij Mahieu Construct aan het verkeerde adres. Meedenken naar de beste oplossing, uitgerust voor staal én beton, en steeds de klant centraal: daarvoor zit je wel goed.
Mahieu Construct is een totaalaannemer voor bedrijfsgebouwen, met expertise in onder meer logistieke en opslaggebouwen, productiehallen en kantoorruimtes. Het bedrijf werkt al 35 jaar in onder meer de industriebouw en agrarische bouw, en is actief in Vlaanderen, Wallonië en Noord-Frankrijk. “We hebben ons hoofdkantoor in Komen-Waasten, maar zijn bijvoorbeeld ook fysiek aanwezig in Mechelen”, vertelt CEO Felix Mahieu. “De klant staat centraal, dus willen we steeds bij hen in de buurt zijn.”
Altijd de beste optie
Het model waarbij de klant centraal staat, zit er bij Mahieu Construct helemaal ingebakken. Het is dé reden waarom het bedrijf al jarenlang inzet op twee verschillende materialen, terwijl de concurrentie vaak kiest voor één specialisatie.

“We beschikken over zowel twee eigen staalateliers als een atelier voor prefabbetonpanelen en betonkolommen”, zegt Felix. “Zo kunnen we produceren wat de klant wilt.” Vaak wordt in een bouwproject de keuze gemaakt tussen staal of beton. “Beide materialen hebben elk hun eigen voordelen, maar ze zijn perfect samen te gebruiken”, stelt hij. “Beton is heel brandwerend, maar staal laat toe om te werken met een architecturaler ontwerp.”
Building together
Naast praktische overwegingen maakt die combinatie het proces voor een bouwheer ook betaalbaarder. Felix: “We hebben immers meer controle over de productie en kunnen dankzij de verticale integratie veel concreter inschatten wat het totale kostenplaatje zal zijn. Bovendien geeft het ons de mogelijkheid om nieuwe dingen te proberen en op die manier innovatief uit de hoek te komen voor onze klanten.”
Centraal in het Mahieu-DNA staat de leuze ‘building together’. “En dat menen we echt”, vertelt hij. “We denken mee met de architect en het studiebureau, maar ook met de klant zelf. Is wat hij in zijn hoofd heeft echt de beste manier om het beoogde resultaat te halen? Daarnaast houden we onze communicatielijnen echt kort.”
Dat resulteert in een soepel proces van projectopstart tot oplevering. “We beschikken over heel wat kennis in-house die dat proces zo pijnloos mogelijk maakt. Kijk je bijvoorbeeld naar laad- en loskades, dan kijk je naar heel specifieke vereisten. De bouw daarvan begint eigenlijk al bij de funderingen, wat betekent dat onze verkopers al van het allerbegin goed moeten kunnen inschatten wat de noden en wensen van de klant zijn.”
Duurzaam op lange termijn
Onder het wisselende klimaat ging Mahieu Construct de voorbije jaren steeds meer inzetten op duurzaamheid. Recyclage, scheiding van afval op de werven, de keuze voor materialen en hoe ze te recycleren… “Het is in onze sector niet altijd makkelijk om te verduurzamen”, weet Felix. “Wij weten dat te doen door op lange termijn te denken. We gaan op zoek naar materialen die maximaal gerecycleerd kunnen worden en in de eerste plaats gaan we zo te werk dat onze klant niet snel tot recyclage zal moeten overgaan.”
Uitkijken naar Transport & Logistics
In oktober vindt Transport & Logistics opnieuw plaats in Antwerpen, ditmaal in co-organisatie met de breakbulkbeurs AntwerpXL. “Daar kijken we erg naar uit”, zegt Felix. “We hebben al veel gerealiseerd in de Vlaamse havens en sowieso is het goed om aanwezig te zijn om al onze contacten aan te halen. Je ontmoet er uitsluitend je doelpubliek – dat is altijd interessant.”
“We hebben al een viertal edities meegedaan en we waren steeds tevreden over het resultaat. Bovendien is het telkens een fijne ervaring, mogelijk gemaakt door een sterke organisatie.”
Dit is Mahieu Construct
- Totaalaannemer voor bedrijfsgebouwen, met expertise in logistieke en opslaggebouwen
- Opgericht in 1990
- 140 medewerkers
- Beschikt over 2 staalateliers (BE) en een atelier voor prefabbetonplaten en betonkolommen (FR)
- Kantoren in Komen, Pittem, Mechelen en Duinkerke
- Actief in Vlaanderen, Wallonië en Noord-Frankrijk